preloader

Kontrola stymulatorów (rozruszników) i defibrylatorów serca

Jednym z podstawowych sposobów leczenia zbyt wolnej pracy serca, szczególnie z towarzyszącymi objawami klinicznymi pod postacią zasłabnięć i utrat przytomności, jest wszczepienie i regularna kontrola stymulatora (rozrusznika) serca. W Lublinie zabiegi wszczepiania rozrusznika przeprowadzana są od kilkudziesięciu lat. W całej Polsce ponad 100 tys. osób ma implantowane takie urządzenia.
 

Dzięki małemu urządzeniu pod skórą okolicy podobojczykowej, serce Pacjenta jest pod stałym „nadzorem”. W momencie nieprawidłowej jego pracy stymulator aktywuje się, przesyłając do serca impulsy elektryczne, których zadaniem jest pobudzanie pracy serca. Stymulator wyposażony jest w funkcję zapisywania informacji o pracy serca, które odczytywane są przez lekarza prowadzącego podczas wizyty kontrolnej. Podstawowym zaleceniem po wszczepieniu tego urządzenia jest systematyczna kontrola rozrusznika serca. W Lublinie ocenę stanu stymulatora można wykonać w kilku poradniach kardiologicznych. W naszej poradni oferujemy kontrolę rozruszników firm: Biotronik, Medtronic, StJude i Boston Scientific.
 

Często zadawane pytanie dotyczące rozruszników serca dotyczy ich zasilania. Działają one dzięki baterii umieszczonej w puszce urządzenia, a jej żywotność wynosi średnio kilka lat i jest uzależniona od indywidualnych potrzeb każdej osoby. Im częściej serce potrzebuje wsparcia, tym większe zużycie baterii wynikające z liczby godzin pracy stymulatora serca.
 

W celu zakwalifikowania do implantacji oraz w celu kontroli stymulatora serca w Lublinie zapraszamy do naszej Poradni Kardiologicznej przy ul. Glinianej 32 lok. 6. Zobacz mapę!